- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Seriál terénních běhů Salomon Trail Running Cup - Boskovice

01.05.2012

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

Běžecká veselice v Boskovicích se Salomon Trail Running Cup se nadmíru vydařila

Průvod s mávátky a obskočná dechovka? Ne, běžecký had a řízný hard-rock. Tak se slavil Svátek práce v Boskovicích. Běh za Sedmizubým hřebenem, první díl letošního Salomon Trail Running Cupu, byl skutečnou lidovou (běžeckou) veselicí. Přes tisíc účastníků, kdy hlavní závod na 10 km (lehce přes) vyhráli Jan Kohut (33:27) a Michaela Šaršonová (40:01).

Běžící 27letý Jan Kohut připravil o historický hattrick běžeckou legendu, patnáct let staršího Dana Orálka. „V zimě jsem ho porážel, teď běhá dobře. Zkoušel jsem mu cukat, ale nepodařilo se mi ho setřást,“ glosoval bez smutku vítěz předchozích dvou ročníků, a pokračoval slovy: „Nastupovali jsme si, ale před posledním stoupákem asi na osmém kilometru jsem věděl, že vyhraju.“ V závěru získal 34 vteřin.

Ani jednoho nezbrzdilo tropické vedro –na rozžhaveném asfaltu bylo až přes třicet stupňů. „V lese fouklo, bylo i občerstvení,“ netrápil se zkušený Orálek, zocelený naposledy žhavým běžeckým dobrodružstvím s mexickými Tarahumary. „Cítil jsem to, ale zvládl,“ dodal Kohut, majitel pizzerie z Adamova, odkud si odskočil ze služby. Další závodní program dopředu neplánuje, záleží mu především na svém byznyse.

Mezi ženami jasně dominovala mladičká „dvacítka“ Michaela Šaršonová z Olympu Brno, letos pátá na halovém MČR na trojce, tady 25. absolutně. Druhá byla zkušená Anna Krátká těsně před Kateřinou Krieglovou. Pole zkrášlily i slovenské běžkyně, čtvrtá Katarína Lovrantová a pátá Patricia Gánovská.

Od rána běhaly děti, pak se nabízela hobby trať, a ještě jedna kratší na 3,5 km. Až v odpoledni vyrazilo na hlavní desítku rekordních 402 účastníků. První dva okruhy okolo náměstí rozbouřily stovky návštěvníků. A spolu s nimi i Třetí zuby, veteránská kapela svěže probouzející hard rockovou klasiku od jethrotullovského Aqualungu až k párplovské Black Night. Pagtronkou běhu se stala bývalá československá reprezentantka Olga Oldřichová-Šicnerová, sedmá v běhu na sto metrů z olympiády v Londýně 1948.

„K bohaté účasti přispívá i tradice Jihomoravského poháru, přestože Boskovice do něj nepatří,“ vysvětluje běžecký trenér Josef Smetana, jehož potěšilo vítězství 15letého syna Jakuba nejen nad ním samým, ale i mezi juniory.

Trať se houpala městečkem a pak zamířila do lesa a do kopců. Probíhalo se Western parkem, kde ze saloonu stříkala hadice osvěžující vody a u odbočky ukazovali cestu Komančové (ano s čelenkou, ne s rudými knížkami). Tady se dala hledat mírná paralela s havajským šampionátem a rančem v Ka´a´awa Valley. I tady natáčeli před časem filmaři, i když ne Jurský park

„Jo, můžeme přesunout delší část trati do terénu, jak si lidi pochvalovali a přejí,“ předběžně přislíbil Petr Mokrý za organizační tým. Takže další kladné body, až si za rok budete plánovat cíl víkendového výletu.

Salomon Trail Running Cup pokračuje 19. května v panoramatech nad Karlovými Vary.

Běh za Sedmizubým hřebenem 10 km: Muži: 1. Kohut (Newline) 33:27, 2. Orálek (AC MS Brno) 34:01, 3. Olejníček (Newline) 35:06. Ženy: 1. Šaršonová (Olymp Brno) 40:01, 2. Krátká (Hvězda Pardubice) 42:28, 3. Kriegelová (Velké Losiny) 42:30.

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt