- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Seriál silničních běhů Mizuno Running Cup - Brno

06.10.2012

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

Brněnská sedmička. Za srdeční záležitost se neplatí

Domácím srdečním závodem v Brně vstupuje v sobotu 6.10. do podzimní části běžecký seriál Mizuno Running Cup, druhá nejlepší tuzemská série silničních běhů – tradicí, kvalitou i šířkou startovního pole. „Před čtyřmi lety jsme ani netušili, že se nám za tak krátkou dobu povede přivést na start více než pět stovek běžců,“ říká Jana Trhlíková z firmy Term, sídlící právě v Brně a distribuující na českém trhu titulární značku Mizuno.

 

Ve středu večer bylo přihlášeno téměř tři a půl stovky běžců. Díky nádhernému babímu létu, které stále nechce pustit k vládě podzim, trvá česká běžecká horečka. Počet zcela jistě naroste, nejméně ze tří důvodů.

Kvalitní závod neobvykle – na rozdíl od naopak stoupajících cen jinde - nevyžaduje žádný startovní poplatek. Jako každý rok slouží startovní číslo zároveň jako vstupenka do všech expozic veletrhu Sport Life.  A další brněnský trhák Vokolo Príglu, který se běží za týden, už předčasně vyčerpal kapacitu.

Mezi favority teď můžeme řadit Jana Kohuta z Newline týmu, vítěze prvomájových Boskovic ze série STRC, nebo předního tuzemského triatlonistu Františka Kubínka. Jistě se ukážou další domácí běžecké hvězdy. Tradičně by neměl chybět Daniel Orálek, který by si mohl vytřepat nohy po ultradlouhém zážitku na Spartathlonu.

„Opět jsme lehce pozměnili trať, která povede mimo frekventované úseky areálu brněnského výstaviště. Na sedm kilometrů se poběží jen čtyři okruhy,“ odkazuje Trhlíková na stále více ceněného ředitele závodu Jana Kocourka. V cíli čeká krom skvělého pocitu teplý čaj a čerstvé buchty!

Registrace a výdej čísel začíná v 9 hodin před hlavní branou areálu BVV, šatny najdete v pavilonu Morava. Start lidového běhu na 2 km je v 10 hodin, hlavní závod na 7 km vypukne v 11 hodin proto, aby účastníkům zbylo více času na prohlídku expozic sportovního zboží.

Letošní ročník Mizuno Running Cup má za sebou už rekordní Palestra Kbelskou desítku v Praze a už zvučné Pečky s rekordními časy – oba podniky s téměř tisícihlavým polem. Spolu s nimi půvabné Pardubice, křižující ve všedním jarním dni centrum starého města. A k tomu ještě svěží premiéra běhu Do pohody okolo přehrady v Jablonci nad Nisou.

„Výběr se opravdu povedl,  navíc Pečky už pomalu dotahují Kbely, Pardubice jako vždy uchvátily úžasnou atmosférou a Jablonec opravdu překvapil velkým množstvím lidí a velmi pěkně zvolenou tratí,“ pochvaluje si Martin Dvořák z pořadatelského týmu agentury SportGroup.cz.

Pak ještě 20. října vyvrcholí seriál „východočeskými Běchovicemi“ na trase Hronov – Náchod.

„Obecně vnímáme větší zájem o běh a  každoroční velké nárůsty běžců na všech akcích jsou důkazem tohoto pozitivního trendu. Mizuno Running Cup  funguje již osm let a řada běžců si na něj zvykla a účastní se opakovaně,“ říká žena z vedení firmy Term. Prodej na místě není pro její firmu prioritou, snaží se běžcům spíš poradit a zorientovat se v kolekci. Anebo přímo doporučit vhodné boty  na základě analýzy na Mizuno Precision Fitu a za vlastním nákupem je pak poslat do prodejny.

Na startu (i v cíli) se pravidelně objevují známá jména, ale i obyčejní běžci. Motivaci zvyšují žebříčky věkových kategorií, hodnotící všechny podniky a slibující solidní ceny. „Základním cílem je pro nás propagace běhu jako zdravého životního stylu. Čím častěji to vyzkoušíte, tím lépe a tím víc pocítíte příjemný příliv endorfinů,“ usmívá se Trhlíková.

Konkurenci řady dalších běžeckých podniků vnímá pozitivně. Díky akcím i běžeckým serverům a časopisům roste informovanost. Hodně lidí už jde pro botu do speciální prodejny a vyžaduje i doprovodné služby, diagnostiku, vložky. Roste zájem o dražší kvalitnější modely běžeckých bot.

 

Podrobné informace, online přihlášky i průběžné žebříčky letošního ročníku najdete na http://www.mizuno-running-cup.cz/

 

 

Start závodu: Start hlavního závodu v 15:00 hodin, start lidového závodu ve 14:30 hodin
Trať: Hlavní závod 7 km, lidový běh 2 km
Místo konání: Areál BVV Brno, v rámci veletrhu SPORT Life
Místo startu: Za hlavním vstupem do areálu BVV (bude zřetelně vyznačeno)

Kategorie:
M20 – muži junioři (ročník 1992 a mladší) Z20 – ženy juniorky (ročník 1992 a mladší)
M39 – muži do 39 let (ročník 1972 a 1991) Z34 – ženy 20-34 let (ročník 1961-1977)
M49 – muži 40-49 let (ročník 1971-1962) Z44 – ženy 35-44 let (ročník 1976-1967)
M59 – muži 50-59let (ročník 1961-1952) Z45 – ženy 45 let a starší (ročník 1966 a starší)
M69 – muži 60-69 let (ročník 1951-1942)
M70 – muži 70 let a starší (ročník 1941 a starší)

Ředitel závodu: Ing. Jan Kocourek, cpu@gmail.cz

 

Tisková zpráva

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt