- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Zátopkova 10 / 2019

11.08.2019

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

Čerstvý otec Pernica vyhrál Zátopkovu časovku

Intervalová desítka v terénu je na tuzemské závodní scéně unikum. Po stopách legendárního Emila Zátopka se však v Lomené aleji ve staroboleslavském lese běhá na jeho pětikilometrovém okruhu už třetím rokem jaksi samosebou. Letos i s dvojicemi (5+5 km) a dětmi přes čtyři stovky účastníků!

Letošní termín se navíc trefil přesně do sedmého výročí zlaté olympijské medaile v pětiboji pravidelného účastníka Davida Svobody. „Jo, vzpomněl jsem si na to,“ usmíval se. „Ale prvním impulsem bylo připomenutí zlata Lukáše Krpálka z Ria 2016, měl ji ve stejný den,“ dodal.

Tentokrát běželi a vyhráli bratři Svobodové v barvách svého Kalokagathia aliance teamu v kategorii double (5+5). „Nezlenivěli jsme, ale dva měsíce jsem nemohl běhat kvůli problémům s patami, tak jsme si to rozdělili,“ vysvětlil Tomáš Svoboda, loňský vítěz Zátopkovy 10, všestranný především triatlonista i mistr světa v plavecko-běžecké kombinaci biathle. David sám skončil na celé desítce třetí v premiéře před očima Dany Zátopková.

Triumf tak nyní slavil zkušený pražský běžec a kouč Jan Pernica, neměl vážnějšího soupeře. „Chtěl jsem překonat svůj loňský čas (tehdy 34:41, nyní 34:53), kdy jsem skončil třetí, ale to se mi nepodařilo,“ povídal. „Neběželo se mi moc dobře, minulý týden jsem běžel silniční desítku v Berlíně (32:34) a hodně jsem se tam vydal, ještě to bylo znát. Tady byl měkčí terén.“

Navíc je teprve devět týdnů čerstvým otcem. Dcerka byla u toho, běžela totiž i maminka Dana, dříve Šatrová, loňská vítězka, která se postavila aspoň na jeden okruh. Mezi ženami na hlavní trati tak ubyla soupeřka Evě Slavíkové. Ta doběhla absolutně jedenáctá, ale v těsně horším čase 41:44 než její předchůdkyně. Každopádně špička byla nadupaná ve všech kategoriích, například do top 15 se vešli čtyři padesátníci…

Poctivý výkon však předvedli všichni. Třeba primácký moderátor a účastník extrémních závodů i bojů v ringu Petr Vágner přijel stejně jako loni jen týden po absolvování Krkonošské 50 MTRC. „To víš, že jsem o ní věděl,“ nevymlouval se. Pavel Kosař, majitel časopisu Run, zase stihl obsloužit svůj stánek i odběhnout.

Přibyla jedna občerstvovací stanice na vzdálenějším úseku, která potěšila, ve stínu lesa vládlo vlhké teplo. Ano, nebylo bahno jako před dvěma lety, ani suché tropy jako loni, zato na pár běžců zaútočilo hejno vos! Ceny pro nejlepší v podobě bazénu Marimex, už tradičních hodinek Prim s věnováním anebo dárků z Království hraček Bambule, tak byly víc než zasloužené, pilo se stylově pivo Svižnej Emil od Falkenštejna.

Zátopkova 10 získává pevnou pozici v prázdninové termínovce, mnoho desítek let udržované značení okruhů na zdejších lesních stezkách tomu jen pomáhá.

 

::::

 

Třetí Zátopkova 10 přivede i trenéra nového Zátopka

Už potřetí je tady Zátopkova 10, závod s nenapodobitelnou podmanivou atmosférou, vymykající se husté šedi komerčních podniků, rašících v posledních letech. Vydejte se druhou srpnovou neděli (11.) do Lomené aleje ve Staré Boleslavi, nebudete litovat.

Můžete si po týdnu vyběhnout nohy z náročné Krkonošské 50 či 25, anebo jen zvýšit tréninkovou motivaci v prázdninovém závodním úhoru.

Před nekonečnou letní horúčavou se tu schovává do stínu voňavého lesa… a hledá duch běžeckého fenoména. Neboť jeho nejzářivější výsledek, tři zlaté medaile na jedné olympiádě, od 5 přes 10 km až k maratonu, už s největší pravděpodobností nikdo nevyrovná. Natož aby ho mohl překonat. A desítka byla jeho nejmilejší i nejúspěšnější…

Síla příběhu a odkazu předloni přilákala na start premiéry přes tři stovky běžců. A také Zátopkovu ženu Danu, která nemohla chybět u toho, aby pozdravila účastníky. „Běhala jsem tady taky, jenže vždycky jsem zabloudila,“ usmívala se vždy dobře naložená dáma, dávná olympijská vítězka v hodu oštěpem.

Pozor, běhá se intervalově. Tedy tak, abyste aspoň přeneseně ochutnali tu tvrdou práci a úsilí, kterou tady v nekonečných trénincích osamocený Zátopek zanechal. Vždyť i on sám tu běhal a trpěl, skrápěl ji potem a krví až k vítězstvím. Navíc lesní stezky by dav nepobraly… Pokud se necítíte hned na deset, připravena je i štafeta dvojic 5+5 km.

„Nikdy to nebude masovka, ani ji nechceme být, prostě se chceme proběhnout v lese a připomenout si stopy něčeho už nedosažitelného a neopakovatelného,“ říká David Dvořák, který si tuhle akci vymyslel a provozuje.

Trať je rychlá, ale členitá. Lesní cesty nemohou nabídnout strojovou rovinu tartanu. Je třeba přeskočit kořeny, prudce točit do zatáček, přeběhnout asfalt i přitlačit do mírného kopce. V premiéře po velkém dešti přibyly ještě blátivé kaluže. Loni i ve vedrech tu však duby, borovice a další stromoví zajistilo smířlivý stín.

Co extra se chystá letos? Dvojčata Svobodova, olympijský vítěz v pětiboji David a triatlonista Tomáš (loňský to vítěz v traťovém rekordu 33:58), naladění týmovým soutěžením v seriálu Craft Team Challenge, poběží tentokrát štafetu 2x5.

Jan Pernica, známý trenér své skupinky Perňa systému a Vysokoškolského sportovního centra, loni třetí, přijde taktéž jako kouč nového Zátopka. Cože? Přesněji Václava Neužila, herce Dejvického divadla, který legendárního běžce ztvárnil v novém celovečerním filmu Davida Ondříčka. A chybět nebude ani Pernicova žena Dana, dříve Šatrová, čerstvá maminka, která tu loni vyhrála.

K tomu další osobnosti, třeba opět Petr Vágner, herec a moderátor Primy, ale také účastník už řady vytrvalostních výzev.

„Připravíme jednu občerstvovačku s vodou navíc, ve vzdálené části lesa, pro jistotu, kdyby znovu přišly pařáky,“ říká David Dvořák. Všichni účastníci včetně dětí ochutnají servis čipové technologie měření času. Start je v 10.30, děti (na 500 a 1000 metrů ve 12 hodin).

Kromě bezvadného občerstvení se můžete těšit i na velmi slušné ceny. Vítězové všech 10 kategorií získají tradičně hodinky Prim, zajímavě vypadají produkty od Marimexu, knihy od Paseky, či oblečení od eshopu ROAM.cz, sponzorem dětského závodu je Království hraček Bambule, přichystány budou dobroty od Hollandie nebo od Mixitu, pivo Svižnej Emil z Falkenštejna nemůže samosebou chybět. A důstojný respekt zajišťuje i podpora Středočeského kraje a města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Více informací najdete na https://www.zatopkova10.cz/

:::::

 

 

 

Zátopkova 10 - Závod, nesoucí jméno největší nejen české, ale dokonce legendy vytrvalostního běhu všech dob. Muže, který na jedné olympiádě v Helsinkách 1952 vyhrál 5 km, 10 km i maraton. Závod, vedoucí po trasách, kde Emil Zátopek skutečně běhal a zaléval půdu svým potem.

Potřetí se uskuteční v neděli 11. srpna 2019 v Lomené aleji ve Staré Boleslavi po lesních cestách na dvou pětikilometrových okruzích. A poběží se intervalově, což není zcela obvyklé, aby si každý účastník ten svůj výkon náležitě vychutnal. Mimo hlavní závod na 10km jsme pro vás připravili také štafetu na 2x 5km a dětské závody.

Nemáte ještě program na druhý srpnový víkend? Tak neváhejte, kapacita je omezená na 500 startovních čísel v hlavním závodě. Těšíme se na vás.

PROPOZICE ZÁVODU

Termín závodu: Neděle 11. srpna 2019 – 3. ročník

Místo startu: Lomená alej u Staré Boleslavi

Parkování: poblíž areálu startu a cíle

Kapacita závodu: 500 závodníků

Časový limit: na dokončení máte 120 minut (5,5 km/h)

Parametry tratě: 
Závod se poběží po Zátopkových běžeckých stezkách, žlutá trasa, 5 km okruh. Trať vede po lesních cestách, prakticky po rovině. 
Start je intervalový. 
Občerstvovací stanice je průběžná a zároveň cílová. Pro závodníky nabídneme iontové nápoje Gatorade, vodu a ovoce.

Disciplíny: 
Hlavní závod na 10 km
závodník běží 2 x 5 km okruh. 
Štafeta o 2 běžcích
každý člen běží pouze 1 x 5 km okruh. 
Dětský závod na 500 a 1000 m.

Časový program Neděle 11. 8. 2019:

8:00 otevření startovní kanceláře 
10:20 uzavření startovní kanceláře 
10:30 start závodu 
11:00 start dětských kategorií

Vyhlášení hlavní kategorie a štafet, po ukončení hlavního závodu. 
Vyhlášení dětských kategorií po doběhnutí posledního dítěte.

Kategorie

Muži 

M1 18 - 39 let
M2 40 - 49 let
M3 50 - 59 let
M4 60+ let

Ženy 

Ž1 18 - 39 let
Ž2 40 - 49 let
Ž3 50+ let

Štafeta 

Muži
Ženy
Mix

Děti 500 m 

Ročník 2015 - 2019
Ročník 2012 - 2014

Děti 1000 m 

Ročník 2009 - 2011
Ročník 2006 - 2008
 

Kapacita závodu je 500 závodníků v hlavním závodě. Dětský závod bez omezení.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt