- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

MIZUNO Trail Running Cup 2019 - Krkonošská 50

03.08.2019

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

 

Horský běžec z rovin je novým vládcem Krkonošské 50

Milan Janata z Hořic v Podkrkonoší a Jana Mikešová z Nové Paky (taktéž v Podkrkonoší) vyhráli na uprgradované trati Krkonošskou 50, královský závod tuzemského trailového poháru Mizuno Trail Running Cupu.

V horském půlmaratonu, také bodovaném do seriálu MTRC (50 má vyšší koeficient), původní pětadvacítce pomenšené o poslední brutální výšlap do Stohu, obhájil prvenství Radek Hübl zpod Orlických hor. A poprvé vládla jeho krajanka Eva Žáčková ze stejného RunSport teamu, která tu před třemi lety vyhrála nejkratší trať na Horské výzvě.

Ideální vlhké běžecké počasí vydrželo po většinu závodu, až po doběhu nejlepších z padesátky spustil hustý déšť. Ve Skiareálu ve Svatém Petru opět vládla skvělá atmosféra, vyběhly téměř čtyři stovky účastníků (ještě včetně nejkratší doprovodné pětky).

Vzhledem ke konkurenci na startu si pozdější vítězové už předem domluvili spolupráci. „Ale Milan je na tom líp, tahal těžší úseky a utekl mi do Kozích hřbetů,“ přiznal férově Radek Hübl, kterého v poslední době trápily achilovky a směrem vzhůru je nechtěl tolik trápit.

Janata (Run4fun/Salming) postupně zvyšoval náskok a závěrečných deset kilometrů už mohl pojmout téměř jako výklus. Trať zdolal za 4:18 hodiny s jedenáctiminutovým náskokem na Ondřeje Pence. Ten se ještě vydatně naháněl s nakonec třetím Zdeňkem Šilarem.

„Příjemný výlet do Krkonoš skoro po roce,“ usmíval se Janata. Čerstvý otec z královéhradecké běžecké prodejny v posledním roce omezil tréninkové objemy. „Běhám víc kvalitu, na vytrvalost nezbývá čas. Ale letos ještě těžím z loňských dávek,“ hodnotil svůj výkon.

Loni si tu po nevydařeném mistrovství světa v horském běhu na Sněžce chtěl na poslední chvíli spravít náladu, ale příliš se mu nedařilo – skončil čtvrtý. „To jsem chtěl běžet stupňovaně, což na padesátce v horách asi není ideální scénář. Teď jsem běžel od začátku rychle, chtěl jsem vyzkoušet, jak na tom opravdu jsem, jak se teď tělo zachová po běžné dvouhodinové zátěži,“ vyprávěl. Směřuje totiž hlavně k podzimnímu horskému maratonu v Itálii.

Také královna Jana Mikešová pojala Krkonošskou 50 jako přípravu (za 5:21…)  na větší kopce, 85 km ve Francii za tři týdny. „Proto jsem měla za sebou už týdenní trénink v Krkonoších. Běželo se mi dobře, ale pořád jsem si myslela, že jsem druhá. Až někde na třicátém jsem dostala zprávu, že vedu, uklidnila se a pěkně se rozběhla,“ povídala. O den později už vyklusala další poctivou desítku.

Druhá skončila Barbora Zavřelová z Němčic a třetí Martina Hampejsová (Šneci na max). A zajímavou motivaci nabídla skalní účastnice MTRC Radka Faltusová. „V týdnu mi nebylo dobře, brala jsem antibiotika a bála se, že rychlý půlmaraton nedám. A tak jsem se na poslední chvíli přehlásila na padesátku. Do čtyřicítky to šlo, ale pak mi ztěžkly nohy a hodně jsem si vytrpěla. Ale jsem ráda, že ji mám,“ přiznala pátá žena v cíli (pořád výborný čas pod šest hodin 5:55).

A další pořadí na půlmaratonu? Druhý skončil Martin Jor také z podorlického RunSport teamu, jen minutu za Hüblem, ale v čase využil spíše závěrečné uvolnění lídra. Třetí místo patří zde už pravidelně se objevivšímu Dominiku Chlupáčovi z Mizuno teamu.

Ženské stupně doobsadily Zuzana Rusínová a Marcela Rambová (též z hradecké roviny). Tentokrát pátá doběhla Iveta Vlčková, minulý týden třetí dáma na třicítce Ultra Trailu Grossglockner.

A jak se ujaly změny tratí – odlišné stoupání do Medvědína a vypuštění závěrečné Hromovky na padesátce a zrušení výstupu na Stoh na půlmaratonu? „Medvědín nebyl o nic jednodušší, namísto sjezdovky táhlý výživný utahovák,“ hodnotil pravidelný účastník letos čtrnáctý Zdeněk Beck a další.

„Pro nás úplně vepředu by asi ty závěrečné kopce tolik nevadily, ale věřím, že 95% pole to prospěje, celé tratě v horách jsou už dostatečně náročné a teď se mohlo víc běžet,“ shodli se Janata i Hübl – ten zaznamenal změnu až večer před závodem.

 

Mizuno Trail Running Cup pokračuje Lipenským půlmaratonem už za dva týdny, v sobotu 17. 8., otvírajícím program Lipno Sport Festu.

Kompletní výsledky na www.sportovniservis.cz

 

a další informace na www.trailrunningcup.cz

::::

Krkonošská 50 se víc poběží, vypustila dva těžké kopce

Státní svátek českých trailových běžců je tady. V sobotu se běží Krkonošská 50, královský podnik a pátý díl letošního zážitkového Mizuno Trail Running Cupu.

„Trať je vyznačena a můžu potvrdit, že i tady v Krkonoších, stejně jako letos na našich ostatních tratích, jsme běhavější, opustili jsme některé strmé kopce,“ říká Martin Dvořák, ředitel závodu, po několika dnech usilovné práce v terénu.

Po tříletém flirtu se skyrunningem padesátka přišla o závěrečné stoupání do sjezdovky Hromovky, z centra Špindlu se poběží rovnou do Skiareálu, převýšení činí i tak 2350 metrů. A půlmaraton oproti dosavadní pětadvacítce vynechává brutální výšlap do stěny Stohu, na zpáteční cestě půjde od chaty Dias, kde se natáčel film Jak vytrhnout velrybě stoličku, do cíle svatopetrským údolím, přesto si uhájil 1347 výškových metrů. Slaví se pátý ročník závodu!

První část trati, společná pro padesátku i do seriálu MTRC taktéž bodovaného půlmaratonu, zůstává nedotčená. Tedy Mechovou stezkou vzhůru na Pláně, pak ke Klínovkám se stádem skotských Highlandů, dechberoucím trailem z vrcholu Stohu do Svatého Petra a odtud zase nahoru ke Kozím hřbetům a dolů přes kameny a kořeny zpět. Ještě na zhruba 17. km po seběhu můžete na poslední kontrole u hotelu Horal změnit trať z 50 na 21 a doběhnout bez obav do výsledkové listiny.

Anebo vytrváte na padesátce a vydáte se k Boudě U Bílého Labe, k Erlbachově a Špindlerově boudě, odtud přes Davidovy boudy a Medvědí potok k Patejdlovce. „Seběh podél Labe úvozem, používaným pouze v zimě jako skialpová cesta, považuju za nejlepší úsek celé trati,“ říká její tvůrce Martin Dvořák. Tím se ale nekončí, zbývá ještě výšlap na Medvědín do 1101 metrů, pak k Mísečkám a na Mechovinec, odtud už vážně dolů…

„Komplet běžecký charakter, žádné pochoďáky, ale přesto dost náročný. Krásný a logický okruh pro výchozí bod ze Špindlu. Ideální poznávačka, pořád se můžete snadno vrátit, když vám dojde, nebo se zhorší počasí,“ doporučuje i jako tip na nezávodní výlet Tomáš Maceček, chlapík, který sám pochází z Beskyd a běhá nejlepší horské traily po celé Evropě.

Kompletní trať včetně vyznačení odboček už visí na webu www.trailrunning.cup.

Na koho se můžete těšit? Každoročně se v Krkonoších zjeví nečekaný hrdina. Loni vyhrál polský premiant Andrzej Witek (4:15:04) právě před Tomášem Macečkem a Michaela Mertová (5:29:00) před Kateřinou Matrasovou.

Mezi přihlášenými jsou teď třeba špičkový vytrvalec Jiří Petr, poprvé se chystá rychlík Michal Procházka. Na půlmaratonu pak obhájce prvenství Radek Hübl, naposledy vítěz letošní Dolní Moravy, nebo Iveta Vlčková, čerstvě třetí na sobotních 30 km Grossglockner Ultra Trailu v rakouských Alpách.

Bohatý závodnický servis rozšiřuje kola a nealko pivo na sedmi občerstvovacích stanicích a unikátní finišerské triko pro „padesátníky“. Objednávat můžete vyhlídkovou jízdu na trať s aktuálním modelem Subaru Impreza.

Prezentace bude otevřena dole ve Skiareálu už v pátek od 18 do 20, v sobotu pak od 6 ráno. Startuje se společně v 8 (doprovodná pětka údolím Svatého Petra ve 12). Podmínkou výbavy je nabitý mobilní telefon – podle předpovědi šest dní před startem se na dopoledne očekává teplo, ale déšť…

 

:::::::::::::::::::::::::::::::

 

KRKONOŠSKÁ 50

Memoriál Ády Klepše

Termín závodu: sobota 3. srpna 2019

Místo startu: Špindlerův Mlýn, areál Svatý Petr

Parkování: Špindlerův Mlýn – centrální parkoviště

Parametry tratí:

50 km:   2 350 m převýšení (platí striktní omezení počtu startujících na 300)

21 km:   1 347 m převýšení

5 km:        138 m převýšení

 

Občerstvovací stanice:

50 km:   7 x, 12., 13., 18., 26., 33., 39., 45. km

21 km:   4 x, 12., 13., 18., 19. km

5 km:     1 x, 2,5 km

(voda, iontový nápoj, na 50 km banány, gely, cola)

v cíli: voda, iontový nápoj, těstovinový salát, meloun

 

Startovné:

50 km -  650 Kč registrace předem / 750 Kč registrace na místě (včetně finisherského trika)

21 km – 400 Kč registrace předem / 500 Kč registrace na místě

  5 km – 200 Kč registrace předem / 300 Kč registrace na místě

 

Časový program:

 

pátek 2. srpna

 

prezentace 18.00 – 20.00

sobota 3. srpna

6:00 otevření startovní kanceláře

7:30 uzavření startovní kanceláře

8:00 start závodu na 21 a 50 km (společný start)

12:00 start závodu na 5 km

13:00 vyhlášení výsledků závodu na 5 a 21 km

17:00 vyhlášení výsledků 50 a 21 km

KATEGORIE:

Na tratích 50 a 21 km vyhlašujeme absolutního vítěze a vítězku a 10 kategorií Muži 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70+, Ženy 18-34 35-44 45-54 55+

Dále vyhlašujeme na trati 50 km kategorie dvojic (oba dva členové běží 50 km) muži, ženy a mix a v každé z nich první 3 týmy.

Na trati 5 km vyhlašujeme absolutně nejrychlejší 3 muže a 3 ženy.

V ceně startovného závodník získává:

Finisherskou medaili

SMS s výsledkem (čas, pořadí v kategorii)

Elektronický certifikát

Fotografii z trati nebo cíle závodu

V CÍLI TRATĚ 50 KM OBDRŽÍ KAŽDÝ ZÁVODNÍK JEDINEČNÉ A NEPRODEJNÉ FINISHERSKÉ TRIKO.

POUZE PRO TY, KDO UKONČÍ ZÁVOD

 

:::

 

Dovybavte se! Terénní boty Mizuno Wave Mujin 5 a hůlky Leki Micro Trail Pro míří i na Krkonošskou 50

Tak jako na všech závodech seriálu můžete i ve Špindlerově Mlýně otestovat a pak nakoupit za mimořádně výhodné ceny (sleva 30%) materiál pro trailové běhání od titulárního partnera, japonské značky Mizuno, i dalších značek z portfolia jeho českého distributora Levelsportkonceptu. Náš tip nyní zní boty Mizuno Wave Mujin 5 a hůlky Leki Micro Trail Pro.

Leki Micro Trail Pro

Lehká skládací hůlka pro náročné trailové běhy váží jen 195 gramů a je vybavena systémem Shark Frame Strap Mesh. Poutko z vysoce prodyšného mesh materiálu má optimalizovanou formu, dostaečnou šíři a pevně obejme ruku. Thermo prodloužení rukojeti z přírodního korku zajišťuje více komfortu a flexibility při strmém stoupání. Tlačítko Push Button bleskově rozloží hůlku na rozměr 37 cm, vhodnou na uložení do batohu. K dispozici jsou délky holí 110 až 135 cm. Na výběr máte i další modely hůlek skládací Micro Trail Vario nebo pevné Vertical K.

Mizuno Wave Mujin 5

Už dávno neplatí specializace Mizuna na dráhu a silnici. Běžec se vyvíjí a otvírá nové perspektivy v terénu a trailech. Proto přišel model Mujin, využívající technologií z osvědčených Wavů, přidávající DynamotionFit pro perfektní komfort a využívající znalostí Michelinu pro podešev a její maximální grip i ochranu nohy  na náročném horském povrchu. Samozřejmostí je širší střih. Boty váží jen 360 gramů v pánské verzi a 310 g v dámské. Pánská je žlutá, dámská růžová v kombinaci s černou (anebo v tlumenějších šedých odstínech). A to už se začíná prodávat i Mujin 6 s novou technologií XtaGrip.

 
pro otevření katalogu klikněte na obrázek

 

 

 

Představujeme vám nového partnera seriálu Mizuno Trail Running Cup, kterým je Mattoni

 

Partneři:

 
 
 
 

Tento závod podpořil poskytnutím dotace Královéhradecký kraj.
 
 
Z médií:
Po Česku
Magazín Guru

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt