- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

MIZUNO Trail Running Cup 2019 - Králický půlmaraton

08.06.2019

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

 

Králický půlmaraton

Termín závodu: sobota 8. června 2019

Místo startu: Dolní Morava (Pardubický kraj), Hotel VISTA

 

Králický Sněžník cizáci nedobyli. Běželo se bike traily, mlhovinou na Sušině i kamenitými koryty

Hřeben Králického Sněžníku zůstává dál pod vládou zdejší běžecké šlechty. Ve třetím díle letošního Mizuno Trail Running Cupu, Králickém horském půlmara- tonu, potvrdil roli favorita Radek Hübl z Ústí nad Orlicí. Mezi ženami to byla Hana Švestková-Stružková z nedaleké Červené Vody.

Pořadatelé lehce pozměnili trasu. Namísto drsného výstupu sjezdovkou z Dolní Moravy ku Slaměnce hned na úvod se stoupalo v protisměru hravým trailem bikeparku. Drátěnka na vlhkých dřevěných klopenkách drží i ve stoupání, věděli jste to? A taky je tu nově protažený úsek sjezdovky na zimu těsně pod Stezkou v oblacích.

Pak už se šlo starou známou klasikou jako všech šest let před tím – ještě kousek vzhůru k Sušině (1 321 m), pak přes kořeny a kamenitými stezkami až pod sedlo Králického Sněžníku. A odtud dolů okolo Vilemínky až k říčce Moravě.
Tato vrcholová pasáž byla technicky nejobtížnější v celé historii! Zaprvé v posledních dnech hodně a při závodě aspoň trochu pršelo i pofukovalo. Zároveň patrně jarní tání vymlelo koryta cest víc než jindy, popadalo přes ně víc kmínků, vytvořily se další mokřiny. Ani na okamžik jste nemohli povolit v koncentraci, ani dva kroky za sebou jste nemohli plynule založit do tempa.

Ale na druhou stranu, tato nová trasa přinesla nové zážitky pro všechny smysly. Například i zvuková kulisa ticha v mírné vlhké mlhovině, pak výhledy, když se roztrh- ala... A koneckonců i reakce svalů na nohou na zcela odlišný a velmi členitý výběh
v následujícím průběhu.
„A nebude tam poslední kopec,“ slibovalo se. Skutečně, poslední stoupání asfaltovou ces- tou doprostřed sjezdovky odpadlo, běželo se lesní cestou, ale (do třetiny sjezdovky) se profil rovinou nazvat rozhodně nedal. Padák do cíle ještě důkladně potrápil už tak citlivě namožené svalstvo.
Radek Hübl si inovovanou trasu užil. „Oproti slovenské skyrunningové Poludnici (tam skončil desátý, třetí byl také pravidelní účastník MTRC Jan Zemaník, pozn. red.) minulý týden to byla pohoda,“ usmíval se například loňský vítěz horského půlmaratonu této série na Ještědu nebo pětadvacítky v Krkonoších. Pronásledovatele setřásl už pod Stez- kou v oblacích, pak si šel svoje a v cíli mu to vydalo na téměř tři minuty.
Druhé místo získal nadšený nováček v seriálu Jaroslav Hradecký, další východočeský – terénní, rozhodně ne horský - běžec, tentokrát ze Skutče, „Takhle náročný, ale krásný závod jsem si ani neuměl představit, že existuje. Radek je jiná třída, ten mi dává dvě tři minuty i na desítce. Ale líbilo se mi to moc a příště přijedu na MTRC určitě zase,“ líčil. Třetí příčka patří Pavlu Kovaříkovi (Run4Fun Hradec Králové).
Opět jako v Praze potvrdil skvělou formu 59letý Čeněk Filingr, absolutně osmý. „Vracím se po skoro dvouleté pauze po potížích s achilovkou. Ještě moc neběhám, stovku týdně, spíš lehce,“ vyprávěl bývalý skvělý vrchař i maratonec, který žije v Kynšperku u Chebu a pod Králický Sněžník jel skoro čtyři stovky kilometrů. Seriál si lapil další dušičku...

 

Mezi ženami se na Dolní Moravu vrátila tentokrát pro výhru Hana Švestková - Stružková, loni druhá za rekordmankou Metelkovou. Manžel obstaral dvě malé děti a fotografie a
v cíli mohl slavit. „Takové běhy mám moc ráda, i když takhle dlouhý nechodím,“ až se jako by divila dáma povětšinou se objevující v čisté vrchařině. A oblékající dres půvabného názvu AC Račí údolí, nazvaného podle jejího rodného místa v Jeseníkách. Druhá skončila taktéž po velmi dobrém výkonu Eva Ošlejšková z Říčan a třetí Radka Fal- tusová z Jablonného, už třetí rok tradiční ozdoba kompletního programu MTRC. Doprovodná pětka se běžela nahoru bike trailem a zpět, tedy zábavný a plnohodnotný race. Závodnický servis nabídl wellness hotelu Vista s horkou sprchou v cíli, běžeckou výbavu od Mizuna za velmi výhodně ceny nebo testy vozů Subaru. Kdo se vracel domů hned po závodě a nestrávil tu aspoň celý víkend, mohl jen litovat.

Mizuno Trail Running Cup pokračuje ještě 30. června na Ještědu půlmaratonem, opět s oproti posledním ročníkům umírněnou profilovou zubaticí.

Kompletní výsledky a další informace na www.trailrunning.cup.cz

 

::::::::::::::::::::::

 

Králický horský půlmaraton ukáže příjemnější svahy

Již třetí variantu dechberoucí – obrazně i doslova – pouti přírodní rezervací po hřebeni Králického Sněžníku nabízí sobotní (8. 6.) třetí díl Mizuno Trail Running Cupu na Dolní Moravě. Zůstává půlmaratonská distance, ale s obroušenou profilovou zubaticí.

„Opouštíme extrémní pasáže, chceme víc běhat,“ vysvětluje Martin Dvořák, šéf pořádající agentury SportGroup. S profily posledních dvou let se tedy běžci loučili loni rekordy – Robert Heczko (1:33:41) a Taťána Metelková (1:50:38).

Jak se další ladění trasy z původní třicítky teď už pod sršatou Stezkou v oblacích (i na její vrchol se běhalo v zimním Běhu do oblak…) povedlo, můžete posoudit nejlíp sami. Norská předpověď hlásí na sobotu příjemnou teplotu okolo 20 stupňů a sluneční paprsky po ranní osvěžující přepršce.

Trať Kralického půlmaratonu tedy opouští úvodní brutální výstup sjezdovkou a vrací se do lesa, ke Slaměnce se bude šplhat vzhůru traily bikeparku. Vrcholová pasáž zůstává zachována včetně Sušiny (1 321 m) a technicky náročného seběhu kosodřevinou přes obnažené kořeny a skryté skalky do sedla Králického Sněžníku.

Nahoře ponechá v klidu hnízdící lindušku horskou a zamíří od Vilemínky vymletým korytem cestou dolů. Taktéž podél tady ještě říčky Moravy se sbíhá. Ale už bez závěrečného tříkilometrového úseku do kopce před cílem. Přesto tu nasbírá celkem 1 036 metrů převýšení.

„Začátek to je dobrý kompromis mezi dvěma minulými variantami. A konec, to nevím. Spoustě lidí se líbil, že je těžký, že se tam lámal chleba. Ale bez něho zase zmizí asfaltová pasáž,“ hodnotí změny domácí historický vládce zdejších tratí Robert Krupička.

Tentokrát si „rajblovat“ nohy, jak s oblibou říká, nebude. Neboť má za sebou nedělní prestižní závod Golden Trail World Series v baskických kopcích Zegama – Aizkorri (skončil 18. s odstupem 23 minut za fenoménem Jornetem). „Bolel mě bérec, přejezdil jsem to na kole, nic jsem v přípravě neztratil, ale poslední hodinu jsem zvadnul,“ komentuje svůj výkon. Teď se chystá do Mexika na dvě pětitisícové sopky.

Zato nebudou chybět další přední podorličtí běžci Radek Hübl, Miroslav Nemšák, Radka Faltusová a další, chystají se Poláci i Pražáci. Tomáš Maceček, vítěz prvních dvou závodů letošního MTRC a loni zde třetí muž, zatím v předběžné startovní listině není.

Děti nebo zbytek rodinky můžete vypustit na 5 km doprovodný trailík (nebo se na něj vydat všichni), tentokrát jde skutečně o plnohodnotný závod. A pak se vydat do Mamutíkova parku s největším modelem tohoto tvora na světě, 13metrová stavba má i vlastní tobogan! A přitažlivost už zmiňované Stezky v oblacích, zapíchnuté pod vrcholem kopce, potvrzuje téměř čtvrt milionu návštěvníků v prvním roce její existence…

Start je ve 12 hodin. Tradiční kvalitní závodnický servis obsahuje kromě cílového občerstvení a finišerské medaile i sprchu ve wellness hotelu Vista. Doprovodný program nabídne analýzu došlapu a výhodné ceny na sortiment japonské značky Mizuno nebo testování vozu Subaru Impreza. Na všechny, kdož dorazí vozem této značky, čeká VIP servis včetně startovného zdarma.

Více informací a přihlášky najdete na www.trailrunningcup.cz

 

Parametry tratí:

21 km, 1036 m převýšení

 5 km, 100 m převýšení

 

Občerstvovací stanice:

21. km

na cca 3. km, 11 km, 17 km (voda, iontový nápoj)

v cíli: voda, iontový nápoj, těstovinový salát

5 km:

2,5 km

v cíli: voda, iontový nápoj, těstovinový salát

 

Startovné:

21 km – 400 Kč registrace předem / 500 Kč registrace na místě

  5 km – 200 Kč registrace předem / 300 Kč registrace na místě

 

Časový program:

09:00   Otevření startovní kanceláře
11:00   Uzavření startovní kanceláře pro příchozí závodníky
11:30   Uzavření startovní kanceláře pro předem přihlášené
12:00   Start závodu na 21km a 5 km

13:15   Vyhlášení výsledků na 5 km

16:00   Vyhlášení výsledků na 21 km

KATEGORIE:

Na trati 21 km vyhlašujeme absolutního vítěze a vítězku a 10 kategorií Muži 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70+, Ženy 18-34 35-44 45-54 55+

 • DVOJICE (oba dva členové běží 10 km) muži, ženy a mix
 • ŠTAFETY (každý z dvojice běží jeden 5 km okruh) muži, ženy a mix

Na trati 5 km vyhlašujeme absolutně nejrychlejší 3 muže a 3 ženy.

V ceně startovného závodník získává:

Finisherskou medaili

SMS s výsledkem (čas, pořadí v kategorii)

Elektronický certifikát

Fotografii z trati nebo cíle závodu

:::

Během akce bude mít možnost si vyzkoušet a zakoupit s 30% slevou

hole Leki a boty Mizuno Mujin, které perfektně sedí k těžkému běhání v kopcích.

pro otevření katalogu klikněte na obrázek

 

 

Představujeme vám nového partnera seriálu Mizuno Trail Running Cup, kterým je Mattoni

 

Partneři:

 

 
 
 
 
 

Z médií:

https://www.magazinguru.cz/2019/06/04/kralicky-horsky-pulmaraton-ukaze-prijemnejsi-svahy/

https://www.magazinguru.cz/2019/06/09/kralicky-sneznik-cizaci-nedobyli-bezelo-se-bike-traily-mlhovinou-na-susine-i-kamenitymi-koryty/

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt