- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Craft Team Running 2019 - Praha Pankrác

21.09.2019

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

Růžoví kočičáci znovu vítězí.

Craft Team Running běžel do finále

Liberecká formace Pink Cats with Big Teeths zvítězila ve finálovém závodě českého poháru v týmovém půlmaratonu. Na pankrácké pláni v Praze 4 v rámci sportovního festivalu Kavky 4 sports zaznamenala po Zlíně druhé vítězství v řadě.

„Sice jsme museli pozměnit sestavu, ale nemohli jsme si to nechat ujít, moc se nám to líbí,“ říkal Štěpán Holomoucký, který si vychutnával triumf už před dvěma týdny ve Zlíně. Jenže část týmu vyrazila na závod Xterra do Číny, takže musel dohledávat záskok.

„Naštěstí máme na výběr z víc lidí,“ říkal. A mezi Růžovými kočkami vybral kočičáky skvěle, byť oba nováčci běželi takový závod poprvé, uspěli a ač všichni věkem junioři, těšili se z výhry. Hádejte, jaká je jejich specializace? Lukáš Huryta a Jaromír Stejskal jsou zdatní vyznavači špičkových soutěží společenského tance! Tak vida, kde se dá natrénovat běžecká forma… „Jsme rádi, že jsme to vůbec uběhli,“ chlácholili nadšení skromně. Jenže jejich časy patřily k těm lepším, a hlavně – vytvořili zkrátka nejlepší tým.

Hlavní tvář seriálu, olympijský vítěz z Londýna 2012 David Svoboda tentokrát vinou trenérských povinností u pětibojařských nadějí chyběl a jeho tým Kalokagathia se na startu neobjevil. Díky předchozím třem vítězstvím však mohl na dálku slavit celkové vítězství v seriálu.

Ze známých tváří se ukázala třeba znovu v celoženském kvartetu Naďa Koštovalová, bývalá reprezentační čtvrtkařka, členka stříbrné štafety 4x400 metrů na mistrovství světa v hale 1995. „Pozvala jsem děti i jejich rodiče od nás z Nebušic, kde je trénuju, aby se přišli podívat. A někteří stihli naskočit i do závodu, moc se nám to všem líbilo,“ usmívala se nynější trenérka mládeže v Olympu, ale i osobní fitness koučka.

V parku pod pankráckými mrakodrapy vládla v teplé slunečné sobotě babího léta báječná atmosféra. Už v tradičním rozjezdu v podobě Family Runu, kde běží štafeta ve složení rodič – potomek. A pak i v hlavním závodě, jehož průběh doprovázel nejen ryčný DJ, ale i roztleskávačky nebo jako by do tempa a rytmu načasované gejzíry fontán. Není divu, že byla zaznamenána letos rekordní účast.

Závody unikátního formátu, kde se půlmaratonská štreka rozdělí na šestnáct okruhů, které musí zdolat v libovolném pořadí čtyři členové družstva (jediná povinnost: každý nejmíň dva úseky), tak mají za sebou úspěšně druhý ročník.

„My jsme trošku změnili sestavu, zkrásněla,“ vyprávěl Tomáš Hrůza z formace titulárního partnera značky Craft. Loni šli za vítězstvím, teď se dvěma dívkami spíš za dobrým pocitem. Skončili osmí. Ale užili si stejně. „Tenhle formát závodu se mi moc líbí, je opravdu atraktivní pro všechny úrovně běžců. Myslím, že má velkou budoucnost,“ dodal.

Tak zase příští rok!

 

Kompletní výsledky a více informací najdete

 

na www.teamrunning.cz nebo www.sportovniservis.cz

 

:::

 

Seriál týmových půlmaratonů vyvrcholí v pankráckém parku na Kavky 4 sport

Užít si sportovní den na druhou můžete v sobotu v Praze na Pankráci. V rámci festivalu Kavky 4 sport objevíte třeba dosud nepoznaná sportovní odvětví (nebo jejich aktéry) a pak se sami postavíte na start regulérního závodu – týmového půlmaratonu ze seriálu Craft Team Running.

Druhý ročník závodů unikátního formátu tady vrcholí po zastávkách v Praze 5, Plzni, na Lipně a ve Zlíně. Běží se po chodníčcích centrálního parku s prudkými zatáčkami, okolo fontánky, i do mírného kopečka.

Jeden okruh 1350 metrů musí každý ze čtyř členů štafety absolvovat nejméně dvakrát. Jinak o sestavě pro celkem šestnáct koleček rozhodujete i v průběhu závodu. Nejen samotný výkon, ale i vhodná strategie rozhodují! Běží muži, ženy i mixy. DJ s moderátorem šponují atmosféru, bývá vážně rušno.

Už loni se tu v premiéře navzdory dešti a chladu rozběhlo na dvě stovky účastníků, které vyslaly světu nadšený vzkaz: Týmový půlmaraton je skvělý vynález. „Fakt zábava,“ potvrdil patron David Svoboda, olympijský vítěz v pětiboji a v ten čas i jeden z aktérů natáčení Jáklova hollywoodského velkofilmu Jan Žižka, který nemohl chybět navzdory náročnému tréninku pro televizní Star Dance.

Druhý ročník českého poháru týmového půlmaratonu už je teď rozhodnutý díky třem triumfům Svobodovy formace Kalokagathia. Hlavní tvář seriálu bude na rozdíl od loňska na Pankráci tentokrát chybět. „Musím se svými svěřenci na pětiboj do Kladna, je mi to líto,“ omlouvá se.

Ale pečlivě shání náhradníky, neboť i jeho bratr dvojče Tomáš, který se chystá na premiéru Světových plážových her do Kataru, ještě není po zranění nohy zcela fit. V barvách Kalokagathie se už představili reprezentanti z dráhy Jan Fryš nebo Jan Sýkora či pětibojařští šampioni Jan Kuf a Jakub Maleček, dokonce i paralympijský cyklista Jiří Ježek. Loni tu běžela i bývalá reprezentantka Naďa Koštovalová, roli startéra vzal na sebe věhlasný lékař profesor Pavel Pafko, fandil bývalý skvělý cyklista Lubor Tesař. Známé tváře tu potkáte, to si buďte jistí.

Start je ve 13.45 pro Family Run, kdy běží spolu dítě (kratší úsek) a rodič (delší), ve 14 pro Team Running hlavní závod. Těšte se na bohatý závodnický servis včetně účastnických triček a čelenek Craft, možnost otestovat vozy Subaru a další atrakce.

Další informace a přihlášky na www.teamrunning.cz

 

Kompletní výsledky předchozích závodů na www.sportovniservis.cz

 

:::

 

Craft Team Running Challenge 2019

Termín závodu: sobota 21. září 2019, závod se koná v rámci dvoudenního sportovního festivalu Kavky 4 Sport.

Místo startu: Praha 4, Park Na Pankráci (dříve Centrální park)

Parkování: Obchodní centrum Arkády, vzdálenost 200 metrů nebo přímo u parku

Kategorie:

Muži - junioři

Ženy - juniorky

Dospělí - junioři mix (2 muži + 2 ženy)

Family Run

 

Pravidla:

Účastní se čtyřčlenný tým.

Běží se půlmaraton rozdělený na 16 okruhů v délce 1 318 metrů klasickým štafetovým způsobem s předávkou štafetového kolíku ve vyznačeném území.

Taktika nasazování členů týmu je plně na Tobě, jediná povinnost je, aby každý běžel alespoň dvakrát. Na rozdíl od klasické štafety, kde každý běží jeden předem daný úsek, zde o počtu úseků a nasazení rozhoduje tým, a to i v průběhu závodu.

 

Pravidla Family Run:

tým tvoří dítě a rodič

běží se celkově 1,2 km

dítě běží 400m a předává dospělému, který zdolává 800m

 

Startovné:

základní online registrace                                                     1.500,-Kč/tým

na místě                                                                                 2.000,-Kč/tým

juniorské týmy (všichni členové do 18let)                               600,-Kč/tým

Family run                                                                             zdarma

 

Časový program

09:00 – 12:00 Prezentace závodníků
12:45 – Start Family Run
13:00 – Start Team Running Challenge

16:30 – Vyhlášení výsledků

 

 

V ceně startovného závodník získává:

- triko nebo čelenku CRAFT zdarma

- profesionální sportovní zázemí

- kompletní pitný režim a lehké občerstvení

- čipové měření a detailní výsledkový servis

- účastnická medaile pro každého

- fotografie ze závodu

- startovní číslo včetně spínacích špendlíků

- SMS s výsledkem (čas, pořadí v kategorii)

 

https://mapy.cz/s/3g9qP

 

Představujeme vám nového partnera seriálu Craft Team Running, kterým je Mattoni

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt