- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Seriál silničních běhů Mizuno Running Cup - Náchod

20.10.2012

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

Na silniční klasiku Hronov – Náchod se vydalo téměř pět stovek běžců

 

Rychlík z dráhy a další běhající mamina, aneb Lukáš Kourek a Marta Fenclová ovládli         55. silniční klasiku Hronov – Náchod, finále Mizuno Running Cup 2012. Nádherné slunečné počasí ocenilo téměř pět stovek účastníků, z toho 96 žen, rekord polistopadové éry.

 

Běžecká pospolitost se zablýskla veselou příhodou. Poslední autobus, odvážející běžce z Náchoda do Hronova na start se na zaplněném náměstí „zašprajcoval“ mezi špatně parkující auta. V pár vteřinách vyskočilo šest chlapů a ručně pošoupli vadícího hyundaie o půl metru. A tak se na výstřel z pistole před Jiráskovým divadlem ani nemuselo čekat.

 

Kourek vyrazil zostra, z vedoucí trojky brzy odpadl Krunka, pak i Pechek. „Neměl jsem hodinky s gps, ale asi na třetím už jsem byl sám,“ říkal potom. Postupně navyšoval náskok, nešetřil se. „Neběželo se mi úplně dobře a byl jsem si jistej, ale nechtěl jsem se flinkat,“ dodal. Do závodu šel z plného tréninku, v lehkém větříku si při druhém náchodském startu svůj premiérový čas nepřekonal. I když cílový čas 26:49 a náskok 41vteřin vypadají slušně.

 

To Fenclová si užila jinak. Postupně se propracovávala polem dopředu. Jako poslední setřásla členku početné polské ekipy Martu Szenkovou z Bydgoszcze. „Nevěděla jsem přesně, jak na tom jsem, tak jsem se snažila stupňovat tempo, protože nemám finiše. A vylepšila jsem si o 25 vteřin zdejší osobák (31::26),“ radovala se. „Docela mi uteklo a považuju si prestižního vítězství.“

 

Oba vítězové se blíží k závěru sezony. „Já už pomalu nabíhám kiláky na tu novou. Čeká mě soustředění na Vysočině, pak Tatry,“  vyprávěl Kourek, který se narychlo chystá reprezentovat už potřetí Česko mezi dvanácti vybranými týmy v japonském ekidenu. A co plánuje po novém roce? „Rád bych se pokusil o limit na trojku na evropskou halu. A když se udržím na vejšce, tak ještě univerziádu,“ usmál se 24letý běžec Nového Města nad Metují.

 

To mamka Fenclová plánuje po týdnech. Běhá po večerech, jen přes víkendy mívá hlídání rodičů. „Docela to jde, ale žádné úseky neběhám. Jen tempové běhy po cyklistických stezkách u nás v Pardubicích. Až půjdu do práce, bude to asi ještě horší,“ posteskla si 36letá běžkyně, která letos běhala ligu za Hradec a stíhala i orienťáky.

 

Předchozí slova by mohla podepsat i třetí Táňa Metelková (40), pracující máma tří dětí. Podobně se během už „jen“ (možná o to víc) baví čtvrtá, ale pořád výborná známá Jana Klimešová (42), nebo sedmá Anna Krátká (43). Ostatně i mezi muži se dal vysledovat zajímavý sociologický postřeh. Konkurence mezi čtyřicátníky byla mnohem nabitější a početnější než mezi o desetiletí mladšími běžci. Pátý „30“ by byl až jedenáctý „40“.

 

Absolutní číslo běžců v konkurenci velkoměstských velkopodniků možná tolik neohromí, ale oproti loňsku přináší nárůst dvaceti procent. Pánové, kdo tohle máte? A slavnostní vyhlášení v historickém sále radnice taktéž.  Jen pro úplnost: nejmladší v cíli 11letý Jiří Rut, nejstarší 80letý František Böhm.

 

Spokojeni byli i pořadatelé celého MRC. Po dalších jednáních se zdá, že mizí hrozba sloučení s jinou sérií a zachová si současnou podobu – svébytných závodů se seriálovou nadstavbou a žebříčky.

 

Kompletní výsledky najdete zde:

http://www.hronovnachod.cz/vysledky-2012.html

Kompletní pořadí Mizuno Running Cupu 2012 tady:

http://www.mizuno-running-cup.cz/vysledky-zavodu/

 

 


Start závodu:
v 10:30 na náměstí v Hronově, kam budou závodnící dopraveni z Náchoda autobusy

Trať:
8,85 km

Kategorie:
Muži "A" (do 34 let) rok narození 1978 a mladší
Muži "B" (35 - 44 let) rok narození 1968 – 1977
Muži "C" (45 - 54 let) rok narození 1958 – 1967
Muži "D" (55 - 64 let) rok narození 1948 – 1957
Muži "E" (65 - 74 let) rok narození 1938 – 1947
Muži "F" (75 a starší) rok narození 1937 a starší
Ženy "A" (do 34 let) rok narození 1978 a mladší
Ženy "B" (35 - 44 let) rok narození 1968 – 1977
Ženy "C" (45 let a starší) rok narození 1967 a starší

Registrace:
V sobotu 20.října od 7:00 do 9:00 hodin v závodní kanceláři na MÚ Náchod -městská radnice na náměstí T.G.Masaryka v Náchodě

Místo startu:
náměstí v Hronově

Internetové stránky závodu:
www.hronovnachod.cz

Ředitel závodu:
Hana Kopecká

 

Fotogalerie

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt