- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

SkiParku Chuchle

07.01.2017

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

Dovolujeme si vás pozvat na neformální snídani s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou u příležitosti letošního otevření provozu tradičního Skiparku Velká Chuchle na dostihovém závodišti v Praze 5.

Těšíme se na vás v pátek 6. ledna 2017 v 9 hodin v prostorách tribuny (vchod od autobusové zastávky) závodiště ve Velké Chuchli. Přímo odtud se vydává Kateřina Neumannová Tour de ski do Val di Fiemme. Vy si můžete zalyžovat už přímo v Praze!

 

Více informací naleznete na www.skiparkchuchle.cz

 

Už pošesté se lyžuje v Praze s koníčky

 

Bez ohledu na bídu posledních tří zim pokračuje už pošesté projekt SkiParku Chuchle. Po pátečním křtu olympijské vítězky a matky ideje Kateřiny Neumannové následuje první lednovou sobotu otevření areálu pro běžecké lyžování i s půjčovnou materiálu a školou na dostihovém závodišti v Praze 5.

 

„O víkendu má mrznout. Začneme kratším okruhem s vyšší vrstvou sněhu, aby déle vydržel, a podle podmínek ho budeme postupně prodlužovat. K dispozici máme i rolbu,“ říká Martin Dvořák, ředitel organizačního týmu, zajišťujícího provoz SkiParku. Prioritou je především poskytnutí šance vyzkoušet si běh na lyžích dětem a začátečníkům. V uplynulých letech tu však mohli trénovat i výkonnostní sportovci a dokonce se tady konaly i závody Pražského přeboru v běhu na lyžích, zimním triatlonu i kryathlonu.

Loni se lyžovalo sedm týdnů, přestože se bez mrazů mohl vyrábět umělý sníh pouze dvakrát. Pořadatelé však poctivě pracovali s lopatami a proto si tu mohlo zalyžovat rekordních dvacet tisíc lidí.

„Mám radost, že se do Chuchle naučili lidi chodit a mnoho dětí se tam poprvé mohlo postavit na běžky. Za to moc děkuju našemu týmu, který tam pracoval. Kdyby se mohlo lyžovat do dubna, pořád bychom měli plno, takový byl zájem,“ potěšilo Kateřinu Neumannovou, která sama vedla hodiny ve škole, nesoucí její jméno.

Provozní doba bude nyní jako tradičně od 8 ráno až do 21 večer, dokdy se jezdí za umělého osvětlení. Po celou dobu je otevřena šatna, půjčovna lyží, bot i hůlek, servis a bufet v teple tribuny. Lyžuje se jako v uplynulých letech zdarma díky podpoře magistrátu hlavního města Prahy a dostihovému závodišti Velká Chuchle. Městská část Praha 5 tu pod názvem Hurá na lyže zajišťuje výuku dětí ze základních škol.

Od časného rána se tu dají objednat individuální kursy běžeckého lyžování i pro seniory, školy si rezervují prostor a pozdě do večera se dá lyžovat i po práci. Až k závodišti jezdí autobusy MHD nebo vlak z centra Prahy, k dispozici je dostatek parkovacích ploch pro automobily.

Aktuální stav lyžařského okruhu můžete sledovat na webkameře na adrese www.skiparkchuchle.cz, další aktuality i na facebooku.

 

http://www.horydoly.cz/lyzari/v-praze-se-lyzuje-s-konicky.html
http://e.metro.cz/#strana=2
www.turistika.cz/clanky/uz-poseste-se-lyzuje-v-praze-s-konicky
http://jomagazin.cz/misto-koni-behaji-na-trati-lyzari#.WHPqANgixuk
http://www.sportovnilisty.cz/pozice-1-top/vzkaz-prazanum-uz-poseste-se-lyzuje-v-praze-chuchli-s-konicky/

 

 

Fotogalerie

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt