- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Jachtař roku 2015

02.02.2016

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

Juniorský mistr světa Ondřej Teplý jachtařem roku 2015

 

V úterý 2. února byla na v hostinci Na Staré Sokolovně v Praze slavnostně vyhlášena anketa Jachtař roku 2015. Na konferenci ČSJ, která se konala 30. ledna, v anketě hlasovalo 82 delegátů, kteří vybírají z nominovaných jachtařů první tři v jednotlivých kategoriích a o absolutním vítězi hlasují samostatně.

 

Jachtařem roku 2015 se stal juniorský mistr světa ve třídě Finn Ondřej Teplý, který zároveň ovládl kategorii juniorů. V anketě triumfoval poprvé v kariéře. a sesadil z pomyslného trůnu nejlepší českou ženu Veroniku Kozelskou-Fenclovou, která ovládla pět z posledních šesti ročníků. Stal se také prvním juniorským vítězem v historii ankety. Brněnský jachtař v červenci ve Valencii nenašel přemožitele na světovém šampionátu juniorů ve třídě Finn a mezi seniory mu po 33. místě na mistrovství světa na Novém Zélenadu těsně unikla kvalifikace na olympijské hry v Riu de Janeiro. „Celkové vítězství v anketě je pro mě velké překvapení, na rovinu jsem to vůbec nečekal a moc si toho cením. Vloni se mi dařilo, mrzí mě jen ta nevydařená kvalifikace. Mám ale ještě šanci letos při světovém poháru na Mallorce, kde se bude bojovat o poslední postupové místo. A když to nevyjde do Ria, za čtyři roky je tu Tokio,“ řekl novinářům. Jeho starší bratr Viktor Teplý se pak pokusí vyjet jedno ze dvou zbylých evropských míst v kategorii Laser.

 

Vítězka kategorie žen Veronika Kozelská-Fenclová předloni vybojovala pro Českou republiku zatím jediné jachtařské místo na olympiádě. Závodnice třídy Laser Radial v uplynulém roce obsadila na mistrovství světa 20. místo a na evropském šampionátu skončila dvanáctá.

 

Mezi muži zvítězil handicapovaný jachtař Daniel Bína, který v loňském roce kvalifikoval poprvé v historii Českou republiku na paralympijskou regatu. Závodník třídy 2.4mR ovládl kategorii mužů jako vůbec první handicapovaný jachtař v historii ankety. Juniorkou roku byla zvolena Lucie Keblová. Ta loni zakončila svou úspěšnou kariéru ve třídě Optimist a letos bude závodit na lodích 29er a RS Feva.

 

Vyhlášení ankety Jachtař roku 2015 se letos konalo právě na Staré Sokolovně, protože tato restaurace zároveň slouží  jako klubovna TŘI SESTRY SAILING TEAMU. Kormidelník tohoto týmu Milan Hájek skončil na druhém místě v kategorii mužů. V loňském roce totiž tým na lodi Beneteau First 40.7 zajel vynikající 3. místo v závodě Rolex Middle Sea Race a zvítězil ve své skupině. Majiteli a zároveň aktivními členy týmu jsou také Pavel Satoranský a kapelník skupiny Tři Sestry Tomáš Magor Doležal od letošního roku bude klub Tří sester nově podporovat i mládež ve třídě Optimist.

 

Všem oceněným přišli mimo jiné gratulovat a ceny předali předseda Českého svazu jachtingu Karel Bauer, místopředseda Českého svazu jachtingu Vladimír Dvořák, radní městské části Praha 4 a starosta Sokola Podolí Jaroslav Míth, stříbrná olympijská medailistka z Athén ve třídě Evropa Lenka Vydra Šmídová nebo legenda českého jachtingu Michael Maier, který v této anketě zvítězil jedenáctkrát a od letošního roku bude zastávat funkci šéftrenéra ČSJ.

 

 

Výsledky ankety Jachtař roku 2015        

 

Absolutní vítěz

1. Ondřej Teplý       22 hlasů

2. Veronika Kozelská Fenclová    20 hlasů

3. Daniel Bína         10 hlasů

Kategorie muži   

1. Daniel Bína         134 bodů

2. Milan Hájek        107 bodů

3. Viktor Teplý        101 bodů

Kategorie junioři                       

1. Ondřej Teplý       208 bodů

2. Jakub Halouzka   119 bodů

3. Michal Koštýř      83 bodů

Kategorie ženy             

1. Veronika Kozelská Fenclová    226 bodů

2. Markéta Audyová          103 bodů

3. Johana Kořanová 49 bodů

Kategorie juniorky                 

1. Lucie Keblová     167 bodů

2. Veronika Živná    100 bodů

3. Michaela Pavlišová        61 bodů

 

Fotky ke stažení až do velikosti A4/300dpi:

https://goo.gl/photos/RPhGniqgia27aXxy8

Foto Pavel Nesvadba

 

Česká televize - Jachtař roku 2015

 

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt