- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Mistrovství ČR v atletice Praha Motol – terénní běh

19.11.2016

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

 

 

Parádní krosový šampionát na golfovém hřišti aneb V terénu jako na silnici, tituly mají Homoláč a Vrzalová

 

Lehký deštík téměř po celý den skrápěl hebký travnatý pažit. Na přehledných okruzích nahoru dolů se po celý den proháněli běžci všeho věku. Bláto stříkalo, ve stoupáních řičeli fanoušci, souboje probíhaly na každém metru, moderátor i muzika šponovali atmosféru.

 

Mistrovství ČR v krosu na nejstarším golfovém hřišti v zemi v Praze Motole v režii agentur SportGroup přineslo parádní zážitky. Ostatně na živém streamu na internetu sledovaly tisíce diváků! Hned od rána to skvěle šlapalo už žákům. Vrchol přinesla elita, tak nabité startovní pole se v sezoně v Česku ještě nepotkalo! Ani na dráze, ani na silnici.

Jiří Homoláč rozhodl v polovině závodu, ve výběhu do třetího kola, kde získal pár metrů náskoku a nekompromisně šel za svým až do cíle. Oslavil tak svůj první krosový titul (dvakrát byl třetí), zde oficiálně pro už nepříliš funkční oddíl AK Kroměříž a potvrdil aktuální pozici absolutní české jedničky napříč distancemi i povrchy.

 „V závodě jsem se cítil moc dobře. Těší mě, že jsem zúročil tvrdé měsíční soustředění v Tatrách. Ještě ve čtvrtek jsme šly dvě fáze, ale ne tak náročné. Měl jsem naběhané i zatáčky na sněhu, to mi také pomohlo. Jakub (Zemaník) potřebuje přece jen tvrdší odraz. Však mi naložil před dvěma týdny na Hornické ve Frýdku.“

Trať mu vyhovovala, oproti KTRC byla víc běžecká. „Již v průběhu druhého kola jsem cítil, že by to mohlo dopadnout dobře. Když vyhrajete, nemusíte nikoho dobíhat, jdete si podle sebe,“ smál se.

„Trenér (Štefko) mi ještě dnes na startu řekl, co mám dělat. Jak cítit terén, osahat si trať v prvním kole a podle toho pak běžet. Podařilo se to. Celou trať jsem mohl běžet bez většího úsilí, měl jsem ještě i navíc, rezervy tam byly. Ale kdyby tu běžel Milan (Kocourek) v plné formě, bylo by to mnohem těžší, ten by mi nedal ani metr.“

Stříbro tedy pro Jakuba Zemaníka z Vítkovic, podle expertů největšího favorita. „Trať byla mokrá, místy pršelo, závěr hodně těžký,“ komentoval průběh. A bronz bere vrchař Jan Janů z Hvězdy Pardubice, vítěz Velké kunratické, který si moc pochvaloval trať.

Čtvrtý skončil obhájce titulu Lukáš Kourek po napínavém souboji s olympionikem Janem Kreisingerem.

Zklamaný už byl šestý Lukáš Olejníček, který jako jediný ze špičky běžel i čtvrteční akademický přespolák ve Hvězdě. „Nemastný neslaný, nevím. Zpočátku jsem to malinko šetřil, jenže pak už jsem nemohl přidat,“ vrtěl hlavou.

Dokonce až čtyřiadvacátý dokončil Ondřej Fejfar. „Nešlo to, poznal jsem to hned v prvním kole, ale nevzdávám. Poslední tři týdny se necítím dobře, to se nedá nic dělat.“ Zato patnáctá příčka 48leté legendy Róberta Štefka zasluhuje uznání!

Z absolutní české elity na trati chyběl jen dlouhodobě zraněný Milan Kocourek, také Robert Krupička a Jakub Holuša. Ten přijel alespoň zafandit od rána až do posledního běžce před soumrakem. „Ve středu jsem si tady na tréninku namohl achilovku, nechtěl jsem to pokoušet, to se ve sportu stává,“ omlouval se halový mistr světa, jehož čeká odlet na přípravu do Afriky.

Simona Vrzalová získala pro Vítkovice svůj letošní čtvrtý titul (dva na dráze, jeden na silnici a jeden v krosu) a stala se tak nejúspěšnější běžkyní roku! „Vůbec jsem to nečekala!,“ smála se. „Už trénuju na halu. Byli jsme na soustředění v Jeseníkách a dala jsem si asi dvakrát kopce,“ pokračovala. Formu otestovala minulý víkend vítězstvím na Starobělských Lurdách v Ostravě.

S Evou Vrabcovou vydržely pospolu jen v necelém prvním cik cak kopci. „Zdálo se mi to moc pomalé, šla jsem podle svého a běželo se mi moc krásně,“ dodala šampionka. Skalp bývalé lyžařky a olympijské maratonkyně si ohromně cení. „Na mě to bylo moc krátké,“ krčila rameny. „Ale užila jsem si to jako každý běžecký závod,“ nesmutnila.

Třetí místo vybojovala vysoká Eva Krchová z USK Praha, až za ní zůstala ostřílená vrchařka Pavla Schorná i trošku nečekaně Lucie Sekanová. Ještě pro úplnost, kratší mílařskou čtyřku ovládl Michal Šmahel ze Slavie.

A jak tedy vypadá nominace na prosincový evropský šampionát v rovinatějším krosu na Sardinii? „Podle kritérií Homoláč a Vrzalová, Jakub Zemaník a Stewartová poběží v kategorii do 23 let a v pondělí budeme jednat, zda pošleme celé družstvo žen, tedy celkem pětici,“ řekl reprezentační šéftrenér, desetibojař Tomáš Dvořák.

Za zmínku stojí i veřejný závod na 6 km, především díky vítěznému comebacku legendárního pražského Skota, Eddieho Stewarta, v 60 letech běžel za 22:49. Jen těsně ho „na dálku“ předběhla 21letá dcera Moira (šestá za 22:25). Hned za ním skončili další veteráni 44letý Luděk Berka a 56letý Aleš Stránský, otec skvělých vrchařek. A přijel i 71letý Beskydský dědek z Klubu důchodců. Až mezi ženami se prosadilo mládí díky 24leté Miroslavě Uhlířové (26:29). Tady velezkušená Karla Mališová brala aspoň bronz.

 

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/?Id=582

 

 

 

Propozice a informace:

http://www.atletika.cz/zaostreno-na/mcr-kros-2016/

Místo závodu:

Praha 5, Motol, Golf Club Praha

Plzeňská 401/2, CZ-150 00 Praha 5

N 50° 03′ 43″ E 14° 20′ 19″

recepce tel. 257 216 584

www.gcp.cz

 

Parkování:

Vjezd autem na parkoviště golfového hřiště je pouze z horní části, tedy z ulice Bucharova.

Vjezd z ulice Plzeňská bude UZAVŘEN!

 

Doprava MHD:

Na místo startu můžete přijet tramvají č. 9, 10 nebo 16 na zastávku Vozovna Motol na ulici Plzeňská přímo pod golfovým hřištěm.

Nebo autobusy 168, 174, 184 a 502 na zastávku Šafránkova a projít směrem dolů z ulice Bucharova.

 

Oficiální tréninky:

12.11. v 15.00 v místě startu a cíle u odpaliště v dolní části golfového hřiště

18.11. v 15.00 v místě startu a cíle u odpaliště v dolní části golfového hřiště

 

Prezentace:

18.11. 14.00 - 18.00 v místě startu a cíle u odpaliště v dolní části golfového hřiště

19.11. od 8.30 v místě startu a cíle u odpaliště v dolní části golfového hřiště

 

Záznam ČT sport 23.11. od 16.05 do 16.45

a na internetu:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10151523196-atletika/216471291012007-m-cr-v-prespolnim-behu-2016/

 

Živý internetový přenos z celého závodního dne:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Atletika/142937-MCR-v-Prespolnim-behu-a-verejny-zavod.htm

a zároveň na velkoplošné obrazovce v místě startu a cíle

 

Pozvánka na veřejný závod:

https://www.facebook.com/sportgroup.cz/videos/vb.337165409668828/1265878643464162/?type=2&theater

 

PROGRAM

13.00 Veřejný závod

14:00 muži - mílaři

14:30 Dorostenky

14:50 Dorostenci

15:10 Juniorky

15:35 Junioři

16:10 Slavnostní vyhlášení

 

 

Vyběhněte za mistry na golfové greeny v Motole

Kvůli běhání po golfových greenech nemusíte až na Floridu nebo někam do Pacifiku. V Česku si nezvyklý terén užijete pravidelně v Praze na půdě nejstaršího golfového klubu v zemi v Motole. Teď se tam odehraje i domácí šampionát v krosu. Ochutnejte jeho atmosféru ve veřejném běhu!

 

Už v sobotu 19. listopadu! Ano, tradiční Běh přes motolské jamky se tu v rámci Kilpi Trail Running Cup letos neobvykle běžel začátkem prázdnin. Ale podzimní termín a nálada zůstává zachována i tak, jen v pozměněné režii. Závod pro všechny bude, přihlásit se lze na sportt.cz.

„Oproti předchozím závodům jsme mírně pozměnili tratě. Start a cíl budou v dolní části nad lesem, začíná se tedy hned zprudka do kopce. Neběží se až do lesa za asfaltovým chodníkem u klubovny,“ popisuje Martin Dvořák, šéf organizačního týmu. Obujte tedy krosovky, anebo svátečně i terénní tretry, pokud máte v botníku. A oslavte tak netradičně devadesátiny zdejšího klubu.

Program závodů včetně mládežnických nebo mílařských kategorií je celodenní, hlavní menu se podává okolo poledne. Veřejný závod na 6 km, tedy tři okruhy, startuje ve 13 hodin. Do závodního módu a tepovky vás naladí elitní čeští běžci v napínavém souboji o mistrovské medaile i evropskou nominaci. Mužská desítka odpálí v 11.40, ženská šestka ve 12.25.

Domácí šampionát v krosu slibuje nejspíš nejnabitější závod tuzemské sezony, neboť se tu střetnou ti nejlepší z dráhy, silnice i kopců! Neboli Jiří Homoláč, Ondřej Fejfar, Jan Janů, Robert Krupička, Jan a Jakub Zemaníkové, ale i halový mistr světa Jakub Holuša, k tomu Pavla Schorná, Lucie Sekanová, ráda zde běžela Eva Vrabcová a další.  Kluby začínají přihlašovat své borce až tento týden.

Pět okruhů neboli desítka tratím mistrovství Evropy v přespolním běhu na Sardínii (v Chia se běží 11. 12.) sice odpovídá délkou (ženy tam poběží 8 km, junioři 6 km), ale jistě ne výškovými metry. Proto zde v nominační bitvě mají větší šance právě vrchaři. Každopádně to bude skvělý vrchol českého roku 2016.

Na místě bude velkoplošná obrazovka, kde poběží přímý přenos ze čtyř kamer, takže vám nic neunikne.

 

Pokud by vám náhodou účast nevyšla přímo, můžete sledovat na streamu na webu zde: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Atletika/142937-MCR-v-Prespolnim-behu-a-verejny-zavod.htm

 

Další informace najdete ještě zde: www.mistrovskykros.cz nebo https://www.facebook.com/events/841406279326542/
 

Videopozvánku pak zde: https://www.facebook.com/sportgroup.cz/videos/1265878643464162/

 

MAPA ZÁVODU - okruh 2000 metrů, převýšení 50 metrů - ZDE

MAPA ZÁVODU - okruh 1000 metrů, převýšení 20 metrů - ZDE

 

TISK:

http://www.prazskypatriot.cz/vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole/

https://www.behej.com/clanek/12487-vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole

http://run-magazine.cz/hlavni/zavody/vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole

http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/49877-vybehnete-golfovy-green

http://www.atletika.cz/aktuality/sekanova-a-kourek-za-obhajobou-krosovych-titulu/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10151523196-atletika/216471291012007-m-cr-v-prespolnim-behu-2016

http://www.svetbehu.cz/zavody/28900-paradni-krosovy-sampionat-na-golfovem-hristi-aneb-v-terenu-jako-na-silnici-tituly-maji-homolac-a-vrzalova/

http://www.jomagazin.cz/probehnete-se-po-golfovem-greenu-v-praze#.WC7B6NLhDIV

http://run-magazine.cz/hlavni/zavody/vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole

http://www.horydoly.cz/bezci/vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole.html

http://www.sportovnilisty.cz/pozice-6-doporucujeme/vybehnete-si-v-praze-v-motole-po-stopach-bezeckych-mistru-bezicich-po-golfovych-greenech/

http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/49877-vybehnete-golfovy-green

http://www.turistika.cz/clanky/vybehnete-za-mistry-na-golfove-greeny-v-motole

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt