- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Kilpi Trail Running Cup Ještěd

18.09.2016

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

 

 

 

Beskydští běžci dobyli Ještěd v KTRC

 

Čtveřice chlapíků v čele a pak ještě druhá žena. Tomu se říká dominance! Beskydská běžecká partička se vydala na čtyřhodinovou výpravu na Ještěd, aby tam ukázala svoje kvality. Skyhalfmarathon ze seriálu Kilpi Trail Running Cupu opanovali jednoznačně.

 

Pořadí vypadalo následovně: 1. Tomáš Lichý (1:36:41), 2. za čtyři minuty Jan Zemaník, 3. za dalších sedm Vít Otevřel, 4. Těsně za ním Marek Czeczotka, k tomu Lichého přítelkyně Eva Galaczová na druhém místě. Jen nejlepší žena Lada Štalzerová (2:11:48) jako by nevědomky narušila jejich hegemonii. Vždyť to byl ve dvaatřiceti její vůbec první půlmaraton, navíc první po mateřské dovolené, desetiměsíčního Péťu si jako důkaz vynesla na stupně vítězů.

I v možná nejnabitějším víkendu letošní běžecké termínovky držel KTRC na Ještědu solidní startovní listinu téměř tří stovek účastníků. Přesto, že se loňská trasa protáhla o víc než tři kilometry a navíc získala větší převýšení až k úctyhodným 1 350 metrům. Jenže zřejmě obava z deště mnohé „zaplacené“ odradila.

Můžou litovat. Pršelo jen do startu. A pak po vyhlášení. Jinak vládla na hřebeni i pod ním vlhká mlha, s teplotou až 15 stupňů, téměř ideální podmínky i na krátké rukávy. Jen o vyhlídková panoramata jste tentokrát přišli, ovšem po čtyřech drsných šplháních vzhůru skelné oči mířily většině borců beztak jen před sebe…

Hned první kopec šel napřímo z Horního Hanychova do sjezdovky až k vrchní stanici bez asfaltového oblouku okolo skokanského můstku. Pak následoval dlouhý pád dolů a ztráta nastoupených metrů, než jste se napojili na původní trasu. Po ní pak vzhůru po kamení a kořenech až k Hubáčkovu hotelu na vrcholu, utopeném v husté mlze.

Seběh dolů, jen okolo vrcholu po silnici, pak hned technickým terénem do Světlé. A odtud zase nahoru podél lanovky Na Pláně. „Těžké, ale pořád běhavé,“ ocenil reprezentant Jan Zemaník, ačkoliv on sám dává v dlouhých kopcích přednost rychlé chůzi, aby uspořil sil.

Protáhl se běh po hřebeni k Šámalce a po otočce nad Hlubokou ještě přišel navíc výstup Na Pláně a k horní stanici lanovky. Až pak poslední pád sjezdovkou, opravdu lahůdka pro rozbité kvadricepsy. Ale i tady se pořád závodilo. Ani ve skupinkách nevydrželo víc borců déle pohromadě. Jeden líp stoupal, druhý neohroženě klesal, třetí nasazoval tempo v běhavějších pasážích. Běžci bez hodinek ani nepoznali, že bojují už dvě hodiny!

Jak to vypadalo na špici. „Každý šel svůj závod,“ pokrčil rameny Zemaník. Favorit Lichý se mírně odpoutal už v prvním krpálu, který vycupital. „Nečekal jsem to, ale chtěl jsem jít docela naplno. Ani osamocený vepředu jsem se nešetřil a v závěru už pěkně tuhl. Zadarmo to nebylo,“ říkal vítěz, jehož čeká ještě závěrečný skyrunningový světový pohár v Limone sul Garda. „Moc se mi tu líbilo,“ dodal. Ostatně trať ocenil i skoro domácí Jan Francke, který se chystá podruhé na legendární Yukon Arctic Ultra, stejně jako skyrunnerský guru Sam Straka.

Ten ihned v cíli začal lákat nový ženský objev Ladu Štelzerovou z Prahy. „Běhám jen doma v Krčáku a pořád si držím ten svůj trénink na desítku, kdy dávám přednost kvalitě. Nevěděla jsem, do čeho jdu, chystala jsem se na Nezmara, ale docela to vyšlo i tady. Kopce jsem nahoru raději běhala a trpěla jsem v sebězích, mám úplně krvavé palce,“ vyprávěla.

Ocenění za výkon zaslouží všichni, kteří protnuli cíl. Zajímavým jménem byl třeba Lukáš Rakoncaj, 42letý syn legendárního českého horolezce z Turnova. Anebo nejstarší účastník 71letý Karel Čech, který kdysi pomáhal Stanislavu Řezáčovi dobýt svět laufařů na běžkách. „Je ty seběhy, to bylo hrozný,“ láteřil, ale trať zvládl za 3:29.

Doprovodnou devítku vyhráli Karel Pelikán (58:04) a Klára Zrůstová (1:14:18).

 

Kilpi Trail Running Cup pokračuje 8. října v Pstruží nad Čeladnou, kde se taktéž protahuje na 21 km s převýšením 1 200 metrů.

 

Kompletní výsledky a pořadí věkových kategorií najdete na www.ktrc.cz

 

 
 
 

KTRC Ještěd přidává metry na výšku i na dálku.

Bude tu sky  (half)marathon

 

Báječné profily Ještědského hřbetu u Liberce lákají pořadatele největšího tuzemského seriálu terénních běhů Kilpi Trail Running Cupu k dalším výzvám. Letos se trasa hrotí na čtyři ostré zuby s celkovým převýšením 1 350 metrů a protahuje na půlmaraton. Formu můžete prověřit už v neděli 18. září!

 

„Přitvrdili jsme, protože to lidi chtějí. A my chceme mezi skyrunningové závody (součást Bohemia Industry Skyrunner Czech series). Taky opouštíme i zbytky asfaltu a jdeme jen do terénu,“ potvrzuje ředitel závodů Martin Dvořák. Na Ještědu prodlužuje a zdrsňuje ve čtvrtém ročníku už potřetí… Na co se můžete těšit?

 

Start a zázemí zůstanou na patrovém parkovišti v Horním Hanychově pod lyžařským areálem. Tam dojedete i tramvají z Liberce. Běžci však okamžitě zamíří nahoru, ne ke skokanským můstkům, ale přímo po sjezdovce. Po traverzu pod lanovkou pak lehce spadnou terénem okolo Vířivých kamenů na tradiční stezku ke kultovnímu Hlaváčkovu hotelu na vrcholu. Jen tady se proklepnou plosky nohou asi kilometr po hladkém a tvrdém, než to zas krosnou mezi kameny a kořeny.

 

Šup dolů ke Světlé a pak šikmo vzhůru na hřeben na Pláně. Odtud po hřebeni až k Šámalce. Tady se otočíme zpět a po „liberecké“ straně svahu popílíme přes Pláně opět až ke sjezdovce pod ještědskou kabinkou. Teprve tudy se pak ohne seběh do cíle.

 

Mezi hrdými a nedočkavými účastníky už jsou loňský vítěz Jan Zemaník nebo Tomáš Maceček, výteční skyrunneři z Beskyd, odvezou vítěznou trofej místním borcům? Hrdinky famozního finiše Barbora Nekolová s Kateřinou Matrasovou se zatím letos na KTRC neukázaly, tak co třeba tady dát si repete?

 

Časové okno na tuhle porci počítá se čtyřmi hodinami a nabídne dvě občerstvovací stanice. Kratší „hobby“ verze měří 9 km, má 600 metrů převýšení na (prvních) dvou velkých kopcích.

 

Startuje se v pravé poledne jak ve slavném westernu. Limitovaný počet startujících se v těchto dnech pomalu naplňuje, proto neváhejte s přihláškami. Jako vždy bohatou tombolu se zápůjčkou Subaru s plnou nádrží na víkend ještě vylepší poukázky Telebridge teamu na paraglidingové lety nad Beskydami. Ty si lze ideálně vybrat u příležitosti výpravy na další závod KTRC do Čeladné.

 

Letošní seriál KTRC už zná také termín vyhlášení celkových výsledků. Nejlepší budou oceněni opět v rámci outdoorového festivalu Obzory 12. 11. v Praze na Filozofické fakultě. Tím ale sezona nekončí! Po loňském úspěchu pokračuje Běh do oblak až na zdejší unikátní vyhlídkovou stezku po sjezdovce na Dolní Moravě. Koná se 10. 12. a účastníci zde získají startovné na jeden ze závodů KTRC 2017 zdarma.

 

Tomáš Nohejl

 

 

Trailový pohár chystá nový závod, ale i delší tratě!

 

Další nový závod objevující zapomenuté území, vedle toho prodlužování některých tratí k půlmaratonským metám, ale i změnu tradičních termínů a k tomu hlavního partnera. To vše chystá největší tuzemský trailový pohár běžců na příští sezonu. Do nového ročníku je připraven seriál běžeckých závodů organizovaných SportGroup.cz pod názvem Kilpi Trail Running Cup.

 

K osmi původním běhům přibude další v Českém lese mezi Plzní a Šumavou. „Pokračujeme v tom, co jsme nabízeli doposud. Děláme to, co nás samotné baví. Připravujeme zážitkové běhy v přírodě, které přitáhnou jak širokou veřejnost, tak špičkové běžce. Navíc náš kalendář vyplní celý rok včetně prázdnin,“ říká Martin Dvořák, šéf organizačního týmu agentury SportGroup,cz, sám všestranný vytrvalec a bývalý reprezentační plavec a triatlonista.

 

„Termíny závodů se mění dle okolností. Zaprvé na Lipně bude v srpnu probíhat fanouškovský park letní olympiády a zadruhé v podzimním termínu Motolských jamek pořádáme Mistrovství ČR v krosu. Proto došlo ke změnám dat tradičních závodů,“ dodává.

 

Seriál se rozběhne městskými traily, které přejdou do tvrdé přírody. Už 30. dubna začínáme na 12 km v Ostravě přes zdejší „sopku“ haldu Ema. Pak 29. května následuje drsný 11 km parkový trail v Praze na Petříně. A obvyklého data 11. června se drží první delší zkouška 30 km z Dolní Moravy přes hřeben Králického Sněžníku, a zpět.

 

Poté 2. července se hlásí Běh přes Motolské (golfové) jamky na 8 km. Dále 16. července se můžete vydat na Horský půlmaraton na Lipně. A 6. srpna nás čeká vrcholný Krkonošský skymaraton  na 48 km.

 

Na podzim 18. září se poběží 21 km na Ještěd a po jeho hřebeni. Potom 8. října nás čeká prodloužená Beskydská 21 ve Pstruží nad Čeladnou. A 23. října přijde finále na 16 km mezi zaniklými osadami česko-německého pohraničí v Českém lese.

 

„Protahujeme některé tratě, protože běžci touží po delších závodech a tím i delších zážitcích. Za nimi cestují i přes půl země, navíc se tak dostáváme i do skyrunningového kalendáře,“ vysvětluje Martin Dvořák.

 

Značka Kilpi střídá dosavadního partnera a sponzora minulých ročníků běžeckých seriálů. „Jsme vděčni za několikaletou podporu, ale je to další vývoj, chceme se dostat zase dál,“ říká Dvořák.

 

Bohatý závodnický servis se ještě rozšíří včetně kratších tratí pro ty, kteří si na plnou porci ještě netroufnou (21 km trasa v Krkonoších je českým šampionátem juniorů ve skyrunningu).

 

Přihlášky se otevřou začátkem roku, přičemž celoroční startovné bude zvýhodněné.

 

Aktuální informace sledujte na www.sportgroup.cz a na webových stránkách seriálu www.ktrc.cz

 

Kilpi Trail Running Cup se těší, až otevřete premiérovou kapitolu.

 

Kilpi Trail Running Cup 2016

30. 4.                   Trail Ostrava 12 km

29. 5.                   Trail Praha 11 km

11. 6.                   Dolní Morava 30 km

2. 7.                     Běh přes motolské jamky Praha 8 km

16. 7.                   Horský půlmaraton Lipno 21 km

6. 8.                     Krkonošský Skymaraton 48 km a 21 km

18. 9.                   Ještěd 21 km

8. 10.                   Beskydská 21 Čeladná

23. 10.               Český les 16 km

 

Světběhu.cz
B
ěhej.com
Č
eskýběh.cz
B
ezvaběh.cz
B
ěhámevPraze.cz
Sport.cz

http://www.active-sport.cz/outdoor/novinky/1578-ktrc-jested-pridava-metry-na-vysku-i-na-dalku-bude-tu-skyhalfmarathon

http://www.svetbehu.cz/zajimavosti/27712-ktrc-jested-pridava-metry-na-vysku-i-na-dalku-bude-tu-sky-half-marathon/

http://www.sportovnilisty.cz/pozice-6-doporucujeme/jested-sky-half-marathon-ma-trat-i-pro-hobby-bezce-ale-ne-s-prevysenim-1-350-metru/

http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/49070-jested-sky-half-marathon-ma-trat-hobby-bezce

http://www.jenproholky.cz/tag/jested-sky

https://www.behej.com/clanek/12379-beskydsti-bezci-dobyli-jested-v-ktrc

http://www.bezvabeh.cz/clanek/4932-beskydska-mafie-ovladla-jested

http://www.svetbehu.cz/zavody/28064-beskydsti-bezci-dobyli-jested-v-ktrc-vitezstvi-pro-licheho-a-stalzerovou-/

http://www.turistika.cz/clanky/jested-sky-half-marathon-ma-trat-i-pro-hobby-bezce

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt