- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Seriál ČP v olympijském triatlonu – Račice

15.06.2014

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

Triatlon v Račicích ovládl Rus Bryukhankov před Kubínkem, závodu žen dominovala Šimáková

 

Veslařský areál v Račicích v Ústeckém kraji v neděli hostil třetí díl Českého poháru v olympijském triatlonu. Nejrychlejším mužem byl ruský reprezentant Andrey Bryukhankov, za kterým doběhl jako nejlepší Čech František Kubínek. V závodě žen zvítězila Jitka Šimáková.

Závod s názvem ČEZ triatlon Račice se jel na tratích olympijského triatlonu 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Specifikem tohoto triatlonu je díky lokaci zcela rovná plavecká dráha, na které se závodníci nikde neobracejí. Výhody to přináší i pro diváky, kteří mohou jít pěšky podél břehu a z malé vzdálenosti sledovat průběh závodního dění.

Letošního závodu se zúčastnili i někteří zahraniční triatlonisté. Příkladem je ruský reprezentant Andrey Bryukhankov, který mužskou kategorii vyhrál s náskokem jedné minuty a dvaceti vteřin před českým triatlonistou Františkem Kubínkem. „Byla to pro mne velmi dobrá generálka před mistrovstvím Evropy do 23 let, se závodem jsem spokojen a výborná byla také organizace,“ řekl vítěz Bryukhankov.

Druhý František Kubínek dokončil plavání na šestém místě, pak se snažil smazat manko a vyjet si náskok. „Měl jsem ztrátu 45 vteřin na lídra, což byl Jakub Kočár, skvělý plavec. To pro mě byl dobrý průběžný výsledek, osobně jsem čekal ztrátu okolo minuty. Těch 45 vteřin jsem na kole smazal během 15 kilometrů, a pak jsem si šlapal své tempo a snažil se najet maximum na Rusa Bryukhankova. On je opravdu výborný běžec a věděl jsem, že bych potřeboval najet tak dvě minuty, abych s ním mohl soupeřit o zlato,“ popsal taktiku František Kubínek. Nakonec ale na ruského závodníka v běhu neměl. „Doběhl mě po 4,5 kilometrech a hned na mě nastoupil, pak už si běžel svoje. On je prostě někde jinde,“ dodal Kubínek.

Stříbrný Kubínek uvítal, že se plavecká část se díky rovnému kanálu odehrává bez otoček a tím pádem i strkanic. „Já nemám ty mlátičky na otočkách moc rád, i když to k triatlonu samozřejmě patří. Ale když tu ránu nemusím dostat, tak jsem rád,“ přiznal po vyhlášení vítězů s úsměvem na tváři Kubínek, za kterým na třetím místě doběhl Martin Debnar.

Závod žen jednoznačně ovládla Jitka Šimáková před Romanou Gajdošovou. Ta ztratila na vítězku tři minuty a odstup třetí v pořadí čítal čtyři minuty. „Z vody jsem vyplavala společně s ruskou závodnicí, se kterou jsem současně začala také cyklistickou část. Ruska ale byla následně odstavena za hákování, poté jsem tedy závodila sama jak na kole, tak v běhu, kdy jsem soupeřkám neustále utíkala,“ popsala Šimáková, které na rozdíl od Kubínka plavání ve veslařském kanálu moc nevyhovuje.

 

 

 

 „Mně osobně to zas tak nevyhovuje, i když vím, že většina závodníků je za to ráda, že mohou plavat pořád rovně. Ale mně docela vadí, že nevidím do cíle, a také se mi hůře orientuje v tom, kde jsou soupeřky. Normálně jsou ve vodě bójky a na otáčkách se člověk může podívat, kdo kde je. Osobně mě to tedy spíše trochu stresuje, protože nevím, jak si v tom plavání stojím," uzavřela Šimáková.

Výsledky: ČEZ Triatlon Račice, 3. díl Českého poháru v olympijském triatlonu

Muži: 1.  Andrey Bryukhankov (Rus), 2. František Kubínek, 3. Martin Debnar, 4. Jiří Kalus, 5. Ladislav Dvořák.

Ženy: 1. Jitka Šimáková, 2. Romana Gajdošová (SVK), 3. Jana Jiroušková, 4. Lenka Fanturová, 5. Marija Moliarová.

 

Generální partner

 

 

Fotogalerie

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

 • -

  -

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt